Reikės:

1 kg raudonų (gerai prinokusių) pipirų. Tinka visi - jalapenai, kajenai, serano, habanero ir t.t. Nuo rūšies/veislės priklausys skonis ir aštrumas. Gali būti ir miksas.

 Pipirai

1 litras vandens

3 valgomieji šaukštai druskos

4 česnako skiltelės (susmulkintos)

3 valgomieji šaukštai rudo cukraus

250 ml obuolių acto

Tai baziniai ingredientai ir proporcijos su kuriais galima ir reikia žaisti.

Eiga

  1. Susmulkinam pipirus peiliu ar virtuviniu kombainu.

  2. Fermentuojam (rauginam). Dedam viską į fermentavimo indą. Tai gali būti paprastas stiklainis užsukamu dangteliu, bet geriau bent jau stiklainis plastmasiniu dangteliu “su burbuliatorium”. Stiklainį parenkam tokį, kad sudėjus pipirus liktų 3-4 cm vietos viršuje, nes rūgdami pipirai plėsis. Fermentacija

  3. Vandenyje ištirpinam druską ir užpilame pipirus, taip, kad jie visi būtų po vandeniu.

  4. Uždarome ir statome į virtuvės kampą, kur nešviečia saulė. Jei uždarėme užsukamu dangteliu, porą kartų paroje atsukame ir išleidžiame dujas (arba užsukame nestipriai, kad patektų oras). Jei pipirų masė iškilo virš tirpalo sugrūdame ją gilyn.

  5. Fermentacija trunka 1-2 savaites, norint galima laikyti ir žymiai ilgiau.

  6. Visą stiklainio turinį pilame į puodą, sudedame česnaką, cukrų ir actą. Užverdame, sumažiname ugnį, paverdame 5-10 min.

  7. Atvėsiname, pilame turinį į virtuvinį kombainą ir kiek įmanoma geriau susmulkiname.

  8. Nukošiame per sietelį.

  9. Išpilstome į buteliukus.
     Sriracha redSriracha yellow

Pastabos:

  1. Kaip taisyklė, jau fermentuotos masės pH yra mažiau 4.0. Pridėjus acto, pH bus dar mažesnis . Tai reiškia, kad šaldytuve padažas galės stovėti beveik neribotą laiką.

  2. Fermentavimo fazę galima praleisti ir nuo pirmo žingsnio peršokti į šeštą. Padažas irgi bus skanus, bet “kietesnis”.

  3. Šeštame žingsnyje esantis virimas reikalingas tam, kad sustabdytume galimą tolimesnę fermentaciją. Tačiau taip nužudome gerąsias bakterijas. Virimas nėra būtinas, jei gaminame nedidelį kiekį ir žadame greitai suvartoti. Tačiau tokiu atveju, netgi padažą laikant šaldytuve, kartas nuo karto reikia atidaryti indą ir išleisti besikaupiančias dujas.
  4. Po nukošimo likusią masę išdžiovinkite orkaitėje ir sumalkite į miltelius. Tokių prieskonių parduotuvėje nenusipirksite!

Originalus receptas čia.